Avengers

2. června 2012 v 18:39 | sMikeIron Man, Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow se spojí, aby ochránili svět před mimozemskou invazí, kterou vede Thorův bratr Loki, a velmi nečekaně vyhrají.

Nejsem moc velkým fanouškem filmů o superhrdinech (až na výjimky), a tak se mi ze začátku na tento film nechtělo jít. Pak se ale dostal na csfd.cz mezi ty nejoblíbenější a nejlépe hodnocené, jelikož mu diváci dali neuvěřitelných 92% (už to naštěstí kleslo), a tak jsem se rozhodl, že tento výborný film (jak jsem si myslel podle hodnocení), musím vidět.

Jak už jste možná vycítili z první části mé recenze, byl jsem zklamán. Nebyl jsem ale zas tak moc zklamán. Sice nechápu, kde vzali Avengers na csfd.cz takto vysoké hodnocení, ale rozhodně patří k těm vydařenějším akčním filmům o superhrdinech.

Děj není ničím výjimečný. Prostě jen se někdo snaží podmanit si zemi a někdo mu v tom zabrání, ostatně jako v ostatních takových filmech. Naštěstí ale nejde jen o povrchní rubačku bez kapky originality. Ta velká rubačka totiž nastane až ke konci filmu. Během první poloviny nebo 2/3 filmu, se totiž napřed budou dávat tito hrdinové dohromady, tím pádem nevznikne žádný větší boj (až na 2 menší myslím), ale zato padne několik velmi pěkných a vtipných hlášek a diváka to ještě více nagraduje na schylující se "epickou bitvu". A toto bytva nastane a kupodivu celkem epická je. Už delší dobu jsem neviděl tak hezky zpracovanou mlátičku. Není to chaotické, jako u Transformers 3, kdy nevíte chvílemi kdo, jak, kde a proč mlátí, ale jde o pěkně přehledný slet boje těchto 5ti hrdinů, proti nějakým robotickým skřetům na létajících skůtrech. Kamera působí přehledně a v některých chvílích vyvolá pomocí originálních záběrů pěkný vzrušující dojem (např. když na jeden záběr zabírá všechny hrdiny jak a kde bojují). Bezkonkurenčně nejlepší postavou filmu je ale Hulk, který to prostě doslova zabíjí, bohužel ale tam není v takovém množství, v jakém by mohl být.

Je tu ale jeden velký problém a opravdu velké - a tím je 3D. Pokud vám můžu poradit, NECHOĎTE na 3D. Hlavně na začátku, ale i v průběhu filmu je několik tmavých scén, kde ve 3D nevidíte prakticky nic a v těch světlých scénách je 3D taky celkem na nic, jelikož ničí celkový zážitek filmu. Možná je v některých akčních scénách ke konci filmu je dobré, ale znovu bych na to už ve 3D nešel a na další film, který půjdu si hodně dobře rozmyslím, jestli radši nepůjdu na 2D.

Až na tento problém nemám moc, co bych filmu vytknul. Nijak zvlášť mě neoslnil, ale ani nezklamal, jen jsem možná (kvůli hodnocení) čekal trochu více.

PS: Před začátkem filmu se doporučuji podívat na předchozí filmy o těchto superhrdinech (Thor, Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Kapitán Amerika...).

Moje hodnocení: 75%

(Ohodnoťte tento film i vy v anketě pod článkem.)


Nefunkční video nahlaste ZDE.
 


Anketa

Avengers

100% 88.9% (8)
90% 0% (0)
80% 0% (0)
70% 0% (0)
60% 0% (0)
50% 0% (0)
40% 0% (0)
30% 0% (0)
20% 11.1% (1)
10% 0% (0)

Komentáře

1 ~ Bonitka ◡‿◡✿ ~ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 2. června 2012 v 18:41 | Reagovat

Pekné ..

2 Sir Koži Sir Koži | 2. června 2012 v 18:43 | Reagovat

Pěkný článek.Pro mně je to bestovej film a čekám až bude na blue-ray abych si ho koupil.:-D

3 Šárka Stuchlíková Šárka Stuchlíková | E-mail | 2. června 2012 v 18:44 | Reagovat

Ahoj, předem se omluvám ze reklamu, ale tohle je poměrně důležité.
Chci ti nabídnout velice jednoduchou možnost, jak si můžeš vydělat pár stovek až tisíců přes net. Stačí, když budeš klikat na reklamní odkazy.
Je to opravdu jednoduché a hodně se mi to osvědčilo, už jsem si takhle vydělala 1 000 Kč a další peníze jsou na cestě.
Jestli Tě to zaujalo, napiš mi na e-mail - sharka.st@email.cz a pošlu ti další informace :)

Přeji ti krásný den

4 MaikelW MaikelW | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:31 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

5 FelixG FelixG | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:02 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.