Drive

29. dubna 2012 v 17:00 | sMike
Hlavním hrdinou je muž, na jehož jméno si nevzpomenu, který se živí jako filmový kaskadér a automechanik, ale přivydělává si jako řidič pro zločince. Jednoho dne se do sebe zamilují se svou půvabnou sousedkou, která má syna a manžela, ale ten je ve vězení, tak to neřeší a užívají si spolu pěkné chvíle (nejintimnější chvíle je, když si dají ruky). Do tohoto hezky se vyvíjejícího se vztahu se ale vrátí její muž a tím utne nevědomky jejich románek. Jednoho dne se ale hlavní hrdina dozví, že během toho, co byl ve vězení, si nadělal dluh a musí to splatit určitou loupeží, jinak hrozí nebezpečí celé jeho rodině, tím pádem i jeho tajné lásce, a tak se mu rozhodne pomoct jako řidič. Z celé situace se ale vyklube past, při které onen manžel přijde o život a u hlavního hrdiny se ocitne 1 000 000 dolarů z loupeže, čímž se dostává do velmi nebezpečné situace.

Nejdříve bych se chtěl omluvit za krkolomný popis, ale film se opravdu špatně popisuje, jelikož si opravdu nejsem jistý, jestli ve filmu zaznělo jméno hlavního hrdiny, ale snad jsem vám alespoň trochu nastínil situaci.

Celý film mi po stránce příběhové velmi připomněl film Kurýr, od kterého se nejspíš inspiroval, z čehož plyne, že není nijak zvlášť originální, ale svou domnělou předlohu převyšuje, a to hlavně tím, že je nepřístupný pro mládež díky několika hodně dobře udělaným drastickým a krvavým scénám.

Tím se dostáváme ke stránce technické a ta je úžasná. Úžasná kamera, úžasné světla, úžasný zvuk, úžasné triky, úžasné efekty, prostě úžasné všechno. Je to ten případ, u kterého na filmu totálně visíte a hltáte každá záběr a přitom hledíte s otevřenou pusou a slinou, která vám z ní stéká a díky tomu si s vámi film může hrát a dělat co chce. Což také dělá.

A ještě jednou zdůrazním zvuk a hlavně soundtrack, který je velmi povedený a měl jsem chuť si ho celý stáhnout, a to se mi zatím u žádného jiného filmu nestalo.

Co bych vytkl. je asi malá originalita a chvilkami pomalu ubíhající děj a možná zbytečně přehnaně gangsterské prostředí.

V každém případě se na něj určitě ale podívejte, stojí to i přes drobné nedostatky za to. Moje hodnocení je trochu slabších 85%

Moje hodnocení: 85%

(Ohodnoťte tento film i vy v anketě pod článkem.)


Nefunkční video nahlaste ZDE.
 


Anketa

Drive

100% 50% (2)
90% 25% (1)
80% 0% (0)
70% 0% (0)
60% 0% (0)
50% 0% (0)
40% 25% (1)
30% 0% (0)
20% 0% (0)
10% 0% (0)

Komentáře

1 Nicobell* Nicobell* | Web | 4. května 2012 v 14:37 | Reagovat

Te se mi moc líbí !! :) Dávám 100 %,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.