Vyměřený čas

28. března 2012 v 19:39 | sMike
Obyčejný svět se mění na svět, kde je platidlem místo peněz čas. Každému člověku, který dovrší svých 25. narozenin, se začne odpočítávat 1 rok života, za který zemře. S tímto časem začíná obchodovat a chodit do práce, kde si další čas vydělává. Jeho fyzická podoba se zastaví a po zbytek života bude vypadat, jako když mu bylo 25 let.

V tomto světě, v nejnižší společenské vrstvě žije Will, který jednoho dne zachrání život chlapíkovi, který je majitelem jednoho staletí a ten mu za jeho dobrosrdečnost všechen svůj čas dá a následně umírá. Will si uvědomuje, že ve společenské vrstvě, ve které žije, s tímto časem moc dlouho nepřežije a tak se vydává do nejvyšší společenské vrstvy, kde se seznámí se Sylvií a hned se do sebe zamilují. Mezitím speciální policie, která hlídá čas, začne vyšetřovat smrt onoho boháče a usoudí, že Will mu jeho čas ukradl, a tak po něm začínají jít. Ten chce ale jen pomáhat druhým a tak vykrádá banky a rozdává čas všem potřebným.

"Čas jsou peníze." Tato známá a jednoduchá věta stojí za zrodem tohoto geniálního a zároveň jednoduchého akčního sci-fi filmu. To, jak celý tento svět funguje, ekonomika, společenské vrstvy, chování lidí a vůbec čas, jako platidlo, od kterého se všechno odvíjí, působí neuvěřitelně realisticky a uvěřitelně, jakoby takhle opravdu mohla, nebo dokonce měla, vypadat brzká budoucnost.

Jen na tomto, co jsem jmenoval, by ale nemohl stát celý film. Chce to nějakou zápletku. Tu režisér, scénárista a producent v jedné osobě, Andrew Niccol, vyřešil přidáním hrdinské a dobrosrdečné dvojce Willa a Sylvie, které ztvárnili Justin Timberlake, díky kterému má film moderní herecký nádech a Amanda Seyfried, která dodává filmu sexappeal a úspěšně. Zápletka není příliš sofistikovaná, ale je možná příliš primitivní na film s takovým potenciálem, což filmu ubírá mírně na kráse. Na druhou stranu se ale do filmu v klidu ponoříte a příjemně se u něj bavíte ať už nápaditostí zdejšího světa, nebo pohledem na úžasnou postavu Amandy Seyfried (hlavně při jejím nočním plavání v moři nebo při hraní svlékacího pokera).

Za zmínku stojí také mnoho známých herců, kteří se objevují v některých hlavních i vedlejších rolích, jako například Johnny Galecki, známý jako Leonard z Teorie velkého třesku.

Tento film mi jistě zůstane nějakou tu dobu v paměti, ale bohužel se do ní nevryl takovou silou, na jakou měl potenciál. Každopádně ho ale všem vřele doporučuji.

Přemýšlím nad 85% nebo 90%, ale nakonec se nejspíš přikloním k 85%, jelikož nápad a sexy hlavní hrdinka nemůže být to jediné, co hodnotím, každopádně ale film, jako celek, patří s přehledem mezi ty nejlepší filmy, které jsem hodnotil stejně a směle konkuruje filmům i s vyšším hodnocením.

Moje hodnocení: 85%

(Ohodnoťte tento film i vy v anketě pod článkem.)


Nefunkční video nahlaste ZDE.
 


Anketa

Vyměřený čas

100% 60% (6)
90% 10% (1)
80% 10% (1)
70% 0% (0)
60% 10% (1)
50% 0% (0)
40% 0% (0)
30% 0% (0)
20% 10% (1)
10% 0% (0)

Komentáře

1 *Directionerka* *Directionerka* | E-mail | Web | 27. března 2012 v 16:10 | Reagovat

dobrý film :)

2 Any :) Any :) | Web | 27. března 2012 v 16:12 | Reagovat

Super popis!

3 Ája z <3 90210 <3 Ája z <3 90210 <3 | Web | 28. března 2012 v 19:50 | Reagovat

To je dost dobrý filmík" :P... Viděla jsem jej nejméně 5x! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.