Melancholia

8. března 2012 v 16:29 | sMikePříběh bych tady raději moc nepopisoval, protože si nejsem jistý, jestli jsem tomu dobře pochopil, ale ve zkratce jde o to, že se k Zemi blíží planeta jménem Melancholia a hrozí s ní srážka.

Děj je rozdělený na dvě části a odehrává se v moderní době na nějakém panském sídle, kde v první části filmu zde slaví svatbu jedna z hlavních postav Justine (Kirsten Dunst) a v druhé části je sem jako psychicky nemocná dovezena, aby se o ni starala její sestra (Charlotte Gainsbourg) se svým manželem (Kiefer Sutherland), kteří zde bydlí a všichni prožívají blížící se hrozbu srážky planet.

Pokud hledáte něco akčního a napínavého s překvapivými zvraty, kde musíte být stále ve střehu, tak Melancholia není pro vás. I když to podle popisku vypadá, že zde bude plno akčních scén, není tomu tak.

Film se zaměřuje na charaktery a chování postav, prostředí, na působení na diváka a hlavně na vizuální prožitek. A vychází mu to. To, jak na vás působí, je neuvěřitelné. Většina filmů, které se snaží o totéž, způsobí, že divák přemýšlí o věcech, které alespoň trochu souvisí s dějem filmu, Melancholia ale dokáže, že divák přemýšlí o věcech, které s filmem vůbec nesouvisí přímo při sledování filmu a díky roztáhlému a pomalu ubíhajícímu ději, i když se zamyslíte, tak vám skoro nic neuteče. A musím uznat, že takto dobře se mi už dlouho nepřemýšlelo. Nevím, jestli to byl záměr, ale na mě to tak rozhodně působilo.

Svůj podíl na tom má ruční kamera, která je použita prakticky na 90% filmu a chvilkami velmi povedené epické záběry, které vůbec nepůsobí jako klišé a také velmi solidně zvládnuté herecké role, obzvlášť Kristen Dunst, která by šla jednoduše popsat "so hot".

Co je ale obzvlášť neuvěřitelné, je vizuální zpracování. Představte si, že uvidíte úžasnou fotku, u které se zastavíte a několik minut se na ni díváte a říkáte si, že je to něco neuvěřitelného, jak nádherně vypadá. Právě tak tento film působí, ale nezaujme vás jen na několik minut jako fotka, ale na celé 2 hodiny, při kterých opravdu prožíváte vizuální orgasmus. Když by jste ho zastavili v jakémkoliv momentě, tak právě stoplá scéna by se mohla vytisknout a měli by jste opravdu dobrou fotku.

Vím, že to poslední dobou píšu celkem často, ale takovou uvolněnou a přesto napínavou atmosféru má jen málo který film a to, co u vás vyvolá je neuvěřitelné.

Moje hodnocení: 90%

(Ohodnoťte tento film i vy v anketě pod článkem.)


Nefunkční video nahlaste ZDE.
 


Anketa

Melancholia

100% 33.3% (7)
90% 14.3% (3)
80% 4.8% (1)
70% 4.8% (1)
70% 9.5% (2)
60% 4.8% (1)
50% 9.5% (2)
40% 4.8% (1)
30% 4.8% (1)
20% 4.8% (1)
10% 4.8% (1)

Komentáře

1 Łucink@ Łucink@ | Web | 5. března 2012 v 19:02 | Reagovat

Zajímavé..;)

2 ©PITBULL ©PITBULL | Web | 5. března 2012 v 19:35 | Reagovat

no a za chvíľu to bude v telke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.